Mitai ir tiesa

MITAS. Dilgėlinė yra užkrečiama liga.

TIESA. Tai viena iš dažnų odos ligų, tačiau nuo sergančiojo ja neužsikrečiama nei su juo kontaktuojant, nei liečiant jo daiktus.


MITAS. Šia liga susergama vaikystėje arba jauname amžiuje. 

TIESA. Dilgėline galima susirgti bet kuriuo gyvenimo etapu, visiškai nesvarbu, kiek jums metų. 


MITAS.  Dilgėlinė – tai tik odos liga.

TIESA. Ši liga gali atsirasti sergant kitomis ligomis, ji labai pablogina sergančiojo gyvenimo kokybę: sumažina darbingumą, gebėjimą mokytis, norą socializuotis. Pasikartojanti liga sekina ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, emociškai. Gerklų angioedema ji gali būti pavojinga gyvybei. 


MITAS. Dilgėlinė visiems susirgusiems pasireiškia vienodai.

TIESA. Ši liga gana individuali ir jai būdingos įvairios klinikinės formos, skirtingas ligos sunkumas. Vieniems bėrimai gali būti trumpalaikiai ir pranykti per kelias dienas, o kitiems – tęstis mėnesiais ir metais. 


MITAS. Gydymas visiems sergantiems yra vienodas.

TIESA. Dilgėlinės tipai yra keli, tačiau visų jų gydymo tikslas yra vienas – visiškai pašalinti jos simptomus. Gydymas yra parenkamas individualiai atsižvelgiant į amžių, ligos intensyvumą, priežastis, gretutines ligas ir pan. 


MITAS. Sergant dilgėline atsiradusias pūkšles patartina užmaskuoti, pavyzdžiui, kremine pudra. 

TIESA. Taip dažniausiai elgiasi žmonėms, kuriems atrodo, kad ši liga – tik išorinis susirgimas. Kartais toks poelgis gali tik pabloginti sergančiojo būklę.