Išjungti meilę arba jos žudiką

„Žinai, – sako mano draugė, – visas tas sex drive’as man baigėsi tą dieną kai supratau, kad psoriazė niekada neišnyks“. 

cracked_skin_treatmentJi susirgo vėlokai, tiesą sakant man net atrodė, kad kai sulauki trisdešimties tokios ligos jau būna parodžiusios savo nagus, bet mano bičiulę psoriazė tiesiog pasigavo vidury baltos dienos. Provokuojantys faktoriai? Ne, lyg ir nieko išskirtinio neįvyko – darbas, namai, draugai, vakarėliai. Vadinkime ją Rūta, tikruoju vardu, nes psoriaze sergančių Rūtų Lietuvoje tikrai ne viena, o ir ji pati neprieštaravo. 

Taigi, mano bičiulės vieniše niekada nebuvo galima vadinti, ne lėlė, bet to paslaptingo grožio, kurį sunku pamiršti, todėl vyrai aplink ją sukosi kaip palydovai aplink Saturną. Rūta mėgo seksą, bet jos paviršių galėjo pasiekti tik vienas, ponas Y(patingasis). Ji buvo ne tik patikima draugė, bet ir ištikima moteris. Tačiau tais metais, kai Rūtą pasigavo liga viskas apsivertė aukštyn kojomis. Dingo ponas Ypatingasis, nurimo ir visa jos orbita, apskritai Rūtos pasaulyje stojo kosminė tyla. Stebint iš šalies galėjai pagalvoti, kad visi vyrai – kiaulės. Tačiau vyrai čia buvo, galima sakyti, visai nekalti. Rūta sudėjo visus taškus, paliko ir atsisveikino su tikrais ir menamais dūsautojais, nes nesugebėjo įveikti savyje grožio ir estetikos krizės. Ji rezignavo į savo vidinę olą, nors tuo pačiu metu skundėsi esanti visų atstumta.  Prasidėjo depresija, kurios pagrindinė tema  – aš pabaisa, manęs niekas negali mylėti ir gyvenimas baigėsi. „Atėjo psoriazė – baigėsi sex drive’as“, –  taip ji pro sukąstus dantis juokaudavo pati, kai būdavo geresnės nuotaikos. 

Statistiškai žiūrint, šioje istorijoje nieko naujo, 30-70 proc. sergančių psoriaze pripažįsta, jog liga turi įtakos jų seksualiniam gyvenimui. Odą pažeidžianti liga pakeičia net ir laimingų porų santykius, o ką jau kalbėti apie patikimų ryšių nespėjusius sukurti žmones.  

O dabar leiskite man subjektyviai , bet draugiškai pažvelgti į Rūtos ligą ir jos pasekmes intymiam gyvenimui. Čia bus ir penkių taisyklių paketas, iškastas interneto gelmėse, sėdint Kipro viešbučio balkone, padėjęs mano bičiulei per daugiau nei dešimtmetį susidraugauti su nauja savimi, aplinka, rasti žiauriai fainą vyrą ir dabar džiaugtis dvynukais. 

Mano draugės psoriazė pirmus metus pulsavo ypatingai aktyviai, ji praėjo visus gydytojus, profesorius, kerėtojus, išbandė medikamentus ir terapijas. Geram vyrui ir laiko būtų neužtekę, tiek savęs ji skyrė kovai su liga, atėmusia iš jos gyvenimo džiaugsmą. Nežinau, kas jai iš tiesų padėjo, bet man pasirodė, jog po poros metų įnirtingo karo atėjo paliaubų laikas, kai Rūta nusprendė, kad šiaip ar taip gyventi reikia, net ir su liga. Taip, tai nebuvo tas gyvenimas, kurio ji ilgėjosi, bet tyčia bausti save keturiomis kambario sienomis irgi nebuvo prasmės. Rūtą pagaliau vėl pavyko ištempti į kiną, teatrą, kavinę. Tą vasarą mes vėl kartu atostogavome. Tiksliau tai buvo lemtinga darbinė kelionė su atostogas primenančiais vakarais.  Mes buvome žurnalistės, jis, dabar jau nominalus Rūtos sutuoktinis, kito leidinio fotografas. Kurortinis romanas būtų pasibaigęs šnipštu, jei ne mano didenybė, kuriai buvo lemta tapti, visa išklausančia ir kartais prabylančia didžiąja Ausimi. 

Tokie monologai tęsdavosi kasnakt iki kol mane išjungdavo miegas. Vieną dieną, aš pradėjau ieškoti pagalbos. Internete, daugiau mūsų situacijoje nebuvo kur, o reikalą su tuo vyriškiu visgi reikėjo kažkaip spręsti. 

Penkios taisyklės, gražinusios Rūtai moterišką laimę, o man draugę, su kuria vėl galime išeiti į miestą: 

  1. Neslėpkite ligos

Pasakykite partneriui, jog sergate psoriaze ir papasakokite trumpai apie ligą. Tai turi įvykti iki intymių santykių pradžios. Taip išvengsite netikėtos reakcijos ir valdysite situaciją. Papasakojus apie savo ligą, Jūs labai daug sužinosite apie partnerį, koks jis ar ji yra iš tiesų. 

      2. Galvokite apie malonumą, ne apie ligą

Susikaupkite. Ne taip lengva išjungti blogas mintis, tačiau verta pasitreniruoti. Pirmais kartais teks mokytis negalvoti, ką galvoja partneris. Įsijauskite į malonumą, patirkite ir išgyvenkite kūnišką džiaugsmą, išjungę mintis.  

3. Neverskite savęs daryti tai, ko nenorite 

Stenkitės atskirti psichologinę intymumo baimę ir tiesiog nebuvimą nuotaikos.  

Lovoje vadovaukitės pirminiais instinktais, o ne sąžinės priekaištais, gėdos ar pareigos jausmais. 

4. Raskite Jums patinkančius būdus

Lengvas masažas ar patepimas kremu padės partneriui ne tik geriau pažinti Jūsų kūną, ligą, bet gali tapti puikia sekso preliudija. Raskite sau tinkantį metodą. 

5. Skausmas – Jūs neprivalote mylėtis

Ligos paūmėjimai gali būti itin nemalonūs psichologiškai ir skausmingi fiziškai. Kalbėkite apie tai atvirai. Aiškiai pasakykite, kad net ir švelnūs prisilietimai yra skausmingi. Paaiškinkite partneriui, kokie yra Jūsų norai ir galimybės lovoje.